Javni poziv za podnošenje zahtjeva za isplatu jednokratne novčane pomoći povodom „Božića“ osobama starijim od 65 godina s područja Općine Vladislavci

Na temelju članka 13. Odluke o socijalnoj skrbi na području Općine Vladislavci („Službeni glasnik“ Općine Vladislavci br. 10/22) Općinski načelnik Općine Vladislavci, objavljuje

za podnošenje zahtjeva za isplatu jednokratne novčane pomoći povodom „Božića“
osobama starijim od 65 godina s područja Općine Vladislavci

1. Pozivaju se osobe starije od 65 godina koje nisu korisnici mirovine na podnošenje zahtjeva za isplatu jednokratne novčane pomoći povodom „Božića“.

1.1. Pravo na isplatu jednokratne novčane pomoći ostvaruju osobe koje nisu korisnici mirovine, koje su u trenutku podnošenja zahtjeva za jednokratnu pomoć starije od 65 godina , uz uvjet :
– da im mjesečni prihod nije veći od 3.000,00 kuna,
– da imaju prebivalište na području Općine Vladislavci

2. Jednokratna novčana pomoć isplaćuje se u iznosu od 200,00 kuna po starijoj osobi.

3. Zahtjevi se podnose u razdoblju od 8. studenoga 2022. godine do 21. studenoga 2022. godine.

4. Isplata jednokratne novčane pomoći izvršit će se u gotovini, putem poštanske uputnice.

5. Uz zahtjev osobe starije od 65 godina koje nisu korisnici mirovine dužni su priložiti:
5.1.Preslik osobne iskaznice,
5.2. Izjavu da nisu korisnici mirovine,
5.3.Potvrdu o visini dohotka nadležne Porezne uprave pribavlja Općina Vladislavci, uz pisanu punomoć podnositelja zahtjeva.

Preuzimanje zahtjeva