Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Održana Završna konferencija projekta ”ZAŽELI pomoć u kući”- Osnaživanje i aktiviranje žena na tržištu rada

Održana Završna konferencija projekta ”ZAŽELI pomoć u kući”- Osnaživanje i aktiviranje žena na tržištu rada

U sjedištu Osječko-baranjske županije u Osijeku je 11. lipnja 2021. godine održana Završna konferencija projekta ”ZAŽELI pomoć u kući”- Osnaživanje i aktiviranje žena na tržištu rada, na kojoj su rezultate projekta predstavili zamjenik župana Osječko-baranjske županije Mato Lukić i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Osječko-baranjske županije doc.dr.sc. Ivana Stanić.

Projekt je trajao 30 mjeseci, odnosno od 14. prosinca 2018. godine do 14. lipnja 2021. godine kojega je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020. Provedbom projekta zaposlilo se 57 teže zapošljivih žena koje su pridonosile kvaliteti života za više do 300 osoba starije životne dobi sa područja Osječko-baranjske županije. Ukupno 46 žena je uspješno završilo program osposobljavanja za gerontodomaćicu a koje zanimanje se upisuje u e-radnu knjižicu.