Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Tu smo za vas

Općina Vladislavci novosti

Općina Vladislavci partner je u projektu „Tu smo za vas“ čiji je nositelj Hrvatski Crveni križ Gradsko društvo Crvenog križa Osijek.U okviru projekta „Tu smo za vas“ pružamo uslugu prijevoza liječniku za starije i nemoćne osobe. Uslugu prijevoza provode naši volonteri te je ona za korisnika u potpunosti besplatna. Za dogovor zainteresirane osobe trebaju kontaktirati SOS telefon (099/489-9744) GDCK Osijek ponedjeljkom i utorkom, od 8:00 do 11:00 h.Prednost imaju starije i nemoćne osobe koje žive u samačkim domaćinstvima, slabije pokretne ili polupokretne, slabijeg imovinskog stanja, korisnici su prava iz sustava socijalne skrbi temeljem rješenja nadležnog centra za socijalnu skrb te prijevoz nisu u mogućnosti sami osigurati.Prijevoz liječniku potrebno je najaviti minimalno dva tjedna unaprijed. Broj i učestalost izlazaka na intervencije ovisi o trenutnim mogućnostima i kapacitetima GDCK Osijek. Usluga se pruža sukladno odobrenim sredstvima iz proračuna programa.Program financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike u okviru poziva „Razvoj i širenje mreže socijalnih usluga koje pružaju organizacije civilnog društva“ trogodišnji program za razdoblje 2020. do 2023. godine.