Općina Vladislavci u projektu „Zajedno u prošlosti – zajedno u budućnosti“

U okviru projekta „Zajedno u prošlosti-zajedno u budućnosti“, financiranog od strane Europske unije u okviru programu Europa za građane, predstavnici Općine Čepin i predstavnici Općine Vladislavci te poduzetnici, poljoprivrednici i predstavnici udruga iz Općine Čepin, boravili su u Herceg Novom, Crnoj Gori od 17. do 20. rujna 2018. godine.
Prošlo je već mjesec dana od završetka projekta međutim dojmovi se još uvijek prepričavaju. Općina Vladislavci, sa svojim predstavnicima, općinskim načelnikom Marjanom Tomasom i predsjednikom općinskog vijeća Općine Vladislavci Krunoslavom Morovićem sudjelovala je također u realizaciji projekta s ciljem stvaranja veza između Općine Vladislavci s predstavnicima Općine Herceg Novi i pronalaska načina na sudjelovanju u zajedničkim aktivnostima u budućnosti.
Boraveći četiri dana u Općini Herceg Novi, općinski načelnik Marjan Tomas pridonio je stvaranju jedinstvene platforme za prijavu novih projekata jer je Općinu Herceg Novi prepoznao kao potencijalnog partnera. Apliciranjem na natječaje za projekte ove vrste, dvije općine razvile bi tako dobru prekograničnu suradnju.
U utorak, 18. rujna 2018., na sastanku u Institutu „Dr. Simo Milošević“, predstavnike Općine Čepin i Općine Vladislavci pozdravio je predsjednik Općine Herceg Novi Stevan Katić, poželjevši dobrodošlicu u Herceg Novi i tom prilikom izrazivši zadovoljstvo što službena suradnja počinje u okviru programa Europe za građane.
Po završetku sastanka u Institutu, za predstavnike Čepina i Vladislavaca organiziran je turistički obilazak kroz Stari grad i hercegnovske tvrđave, dok su općinske uprave Čepina, Vladislavaca i Herceg Novog posjetile kompleks u izgradnji Portonovi „Kumbor“ koji se gradi na površini od 25 ha, a čija je vrijednost 650 milijuna eura. Gradi ga kompanija Amazont Investments,a u sklopu kompleksa izgradit će se prvi One&Only hotel u Europi. Također su posjetili i novootvoreni luksuzni Lazure Marina & Hotel.
Drugi dan održan je svečani koncert na kojemu su se predstavila kulturno umjetnička društva „Ivan Kapistran Adamović“ iz Čepina, te „Sloga“ i „As“ iz Herceg Novog, dok su treći dan općinski načelnik Općine Čepin Dražen Tonkovac i predsjednik Općine Herceg Novi Stevan Katić svečano su potpisali sporazum o suradnji 20. rujna 2018. u 11:00 sati u Velikoj Sali Skupštine Općine Herceg Novi, čime je ovaj posjet službeno završen.